EkoSystem Banach 3D z drukarką 3D i 5-letnim programem wsparcia szkoły
EkoSystem Banach 3D to kompleksowy system uruchomienia oraz wdrożenia druku 3D w 12 obszarach użytku szkolnego. Pomoże on nauczycielom i uczniom oswoić się, a z czasem polubić technologię druku 3D. EkoSystem to bogata baza praktycznej wiedzy i różnorodnych treści dedykowanych dla polskich szkół. To zapewnienie szkole stałej opieki dzięki wsparciu konsultanta merytorycznego i serwisowego przez cały okres ewaluacji projektu Laboratorium Przyszłości.
Przystąpienie szkoły do Ekosystemu Banach nie wiąże się dla placówki z żadnymi obowiązkami. To liczne korzyści dzięki którym szkoła w pełni wykorzysta możliwości druku 3D.
EkoSystem Banach 3D zawiera:
drukarkę 3D Banach School z pakietem dydaktycznym >> zobacz więcej,
5-letni program wsparcia szkoły:
materiały video i praktyczne instrukcje dla początkujących aby dobrze rozpocząć przygodę z drukiem 3D,
filmy instruktażowe dla Twoich nauczycieli i uczniów z podstaw projektowania oraz obsługi drukarki Banach 3D,
dostęp do największej na świecie specjalistycznej biblioteki modeli szkolnych, przygotowanych do prowadzenia zajęć ogólnych, z uczniami ze SPE, uczniami zdolnymi,
dostęp do modeli i materiałów wspierających przygotowanie do zawodów,
scenariusze prowadzenia zajęć ogólnych z drukiem 3D,
wsparcie w realizacji 12 obszarów wykorzystania druku 3D w polskiej szkole,
wsparcie w uruchomieniu i poprowadzeniu zajęć poza lekcyjnych – kółka zainteresowań z wykorzystaniem druku 3D,
regularnie 1 raz w miesiącu dobrowolny udział w konsultacjach online z opiekunem merytorycznym,
regularnie 1 raz w tygodniu nowe koncepcje zastosowania technologii 3D zgodnie z podstawą programową,
dostęp do Akademii Banach w której weźmiesz udział w licznych webinarach i certyfikowanych szkoleniach online.
Parametry techniczne drukarki 3D Banach School:
Technologia – FDM
Pole robocze – 210 x 210 x 210 mm, podświetlane
Stół roboczy – wymienny
Obudowa drukarki – przezroczysta, zabudowana
Podgląd wydruku – stacjonarny, zdalny (WI-FI)
Wyświetlacz – z polskim menu, dotykowy, kolorowy 2,4”
Łączność – WI-FI, USB, karta SD
Kamera – tak
Obsługiwane typy plików – .STL, .OBJ wbudowany slicer
Prędkość druku – szybka: 20-120 mm/s
Średnica dyszy – 0,4 mm
Temperatura druku – temperatura 180℃-260℃
Wysokość warstwy – 0,1 – 0,4 mm
Obsługiwany filament – kompatybilny z drukarką: PLA (bezpieczny dla dzieci i młodzieży), ABS
Obsługiwana średnica filamentu – 1,75 mm
Wymiary drukarki – 385 x 380 x 425 mm
Waga – lekka przenośna konstrukcja 7,5 kg
Certyfikaty – CE, FCC, ROSH, REACH
Biblioteka projektów – online, 500 projektów w podziale na przedmioty szkolne zgodne z PP, zintegrowane z drukarką