Stosując program uczniowie zapoznają się z multimedialnymi instrukcjami dotyczącymi posługiwania się popularnymi w pracowniach narzędziami jak i tymi mniej oczywistymi jak np. drukarka 3D. W zestawie poza multimedialnymi zasobami znajdują się także duże, atrakcyjne i bogate w treści plansze informacyjne oraz naklejki z oznaczeniami na niebezpieczne urządzenia.
Przykłady zagadnień opracowanych w programie:
zasady ogólne, np. znaki bezpieczeństwa, środki ochrony osobistej, zagrożenia związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych,
specyficzne urządzenia: ostre narzędzia (np. nożyce do blachy, dłuto), gorące narzędzia (np. pistolet do klejenia, lutownica, żelazko), elektronarzędzia (np. wiertarka, wkrętarka, maszyna do szycia).
Jak bezpiecznie pracować w szkolnych pracowniach? Jakie zasady ostrożności zachować pracując z różnorakimi narzędziami? Ten zestaw interaktywnych materiałów przedstawia uczniowi najważniejsze instrukcje BHP zapoznające go z zasadami bezpiecznej pracy.
Uczniowie zapoznają się z multimedialnymi instrukcjami dotyczącymi posługiwania się zarówno popularnymi w pracowniach narzędziami jak i tymi mniej oczywistymi jak np. drukarka 3D. W zestawie poza multimedialnymi zasobami znajduje się także 6 laminowanych, bogatych w treści plansz informacyjnych (o wymiarach 49 x 68 cm) oraz naklejki z oznaczeniami na niebezpieczne urządzenia.
15 zagadnień opracowanych w programie:
Jak bezpiecznie podnosić i transportować ciężkie przedmioty?
Jak bezpiecznie posługiwać się sprzętem do nagrywania dźwięków i filmów?
Znaki bezpieczeństwa
Etykiety ostrzegawcze
Wypadki przy pracy
Jak zachować się w przypadku zauważenia pożaru?
Zagrożenia związane z eksploatacją urządzeń elektrycznych
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Środki ochrony osobistej
Jak bezpiecznie posługiwać się elektronarzędziami?
Jak bezpiecznie posługiwać się ostrymi narzędziami?
Jak bezpiecznie posługiwać się narzędziami, które mogą być gorące?
Jak prawidłowo i bezpiecznie wbijać gwoździe i wkręcać wkręty?