Koszyk:
0,00
Home MATEMATYKABRYŁY GEOMETRYCZNE › Polydron - zestaw startowy - 3 figury / 164 elem.

Polydron - zestaw startowy - 3 figury / 164 elem.

  • 229,00 zł z VAT
szt.
Idealny zestaw na dobry początek. Zawiera trzy najważniejsze figury do budowania sześcianów, prostopadłościanów i graniastosłupów o podstawie trójkąta lub pięciokąta. Zestaw umożliwia złożenie wszystkich brył Platona.

Zawartość:
  • 164 elementy w 3 kształtach (40 kwadratów, 100 trójkątów równobocznych, 24 pięciokąty)


O serii Polydron

Educarium ma przyjemność zaprezentować po raz pierwszy polskim nauczycielom matematyki kompleksową serię Polydron. Polydron to oryginalny, cieszący się uznaniem dydaktyków na całym świecie system klocków do nauki geometrii. Klocki Polydron są wykonane z najwyższej jakości tworzywa - to zakup, który się opłaci. Klocki nie łamią się, łączą się ze sobą łatwo, a posiadany zestaw łatwo jest rozbudować poprzez kupno innych zestawów lub kompletów figur. W serii klocków Polydron znajdują się zarówno klocki pełne, jak i klocki szkieletowe (Frame) oraz klocki sferyczne (Sphera). Elementy te można łączyć ze sobą w dowolnych zestawieniach.

Z klocków Polydron można budować rozmaite figury płaskie i bryły geometryczne. Na konkretnych modelach nauczyciel może poznawać budowę figur i brył, omawiać ich własności, poznawać siatki brył. Uczniowie pokochają takie lekcje geometrii, a możliwość konkretnego działania i eksperymentowania sprawi, że zrozumieją pojęcia geometryczne szybciej i zapamiętają je na dłużej.
  • Brak komentarzy
Podobne w tej kategorii