Koszyk:
0,00

Globus szkolny i mapy są kluczowym narzędziem do nauki geografii. Globusy pomagają dzieciom zrozumieć, gdzie mieszkają, gdzie znajdują się inne miejsca na świecie, a także uczą wyjątkowego kształtu Ziemi.

Globusy pozwalają zrozumieć znaczenie i perspektywę

Od starożytności do współczesności ludzie używali globusów do modelowania otaczającego ich świata. Globusy pełnią wiele różnych funkcji, od praktycznych narzędzi po reprezentacje władzy, i zostały wyprodukowane dla różnych grup odbiorców, w tym jako przedmioty nauczania dzieci. Wiernie oddają kształt ziemi, a ich przewaga nad mapami geograficznymi w nauczaniu polega na wizualizowaniu kształtu kuli ziemskiej.

Globus do nauki geografii to coś znacznie więcej niż tylko proste lokalizacje siedlisk, lasów i unikalnej topografii. Pozwala uczniom poczuć, że są częścią czegoś znacznie większego niż ich dom, sąsiedztwo lub szkoła. Będą mogli zobaczyć, że są częścią większego świata, który zaszczepi chęć dowiedzenia się więcej o ich planecie, gwiazdach i innych ciałach niebieskich w Układzie Słonecznym. Właściwie zaprojektowany globus pozwoli uczniom śledzić odległości. Dzieci mogą również używać globusów do formułowania tras i miejsc podróży.

Globusy pomagają dzieciom zrozumieć geografię

Globusy są wszechstronne - można je stosować w dowolnym stopniu i są odpowiednie w wielu dziedzinach nauki. Globus pozwoli uczniom poznać różne kraje, a także tworzenie się zbiorników wodnych, pasm górskich, zasobów naturalnych oraz wpływ klimatu na różne lokalizacje. Globus zapoznaje studentów z działaniem róży kompasowej, wprowadza pojęcie południków i długości geograficznych.

Możesz podkreślić znaczenie różnorodności, pozwalając dzieciom wskazywać swoje miejsce na kuli ziemskiej, wzmacniając poczucie wspólnoty między uczniami. Uczniowie mogą również poprawić umiejętności, porównując cechy różnych mas lądowych, średnich temperatur i średnich opadów w różnych lokalizacjach. Globusy mogą też służyć do nauki historii, gdzie staną się pożytecznym narzędziem przy takich tematach jak odkrycia geograficzne.

GLOBUSY

1 2

1 - 30 z 41

1 2

1 - 30 z 41