Koszyk:
0,00
Home › MAPY ŚCIENNE I MAGNETYCZNE

Jedną z najważniejszych form nauki jest najzwyklejsze w świecie opatrzenie się z danym zagadnieniem, budowanie z nim doświadczenia poprzez proste przebywanie w otoczeniu, w którym dane zagadnienia czy informacje są obecne. Nie jest oczywiście tak, że wiedza przedostaje się do umysłu poprzez osmozę, ale częste oglądanie danej rzeczy sprawia, że w mózgu kodują się informacje dostępne potem nawet jeśli nie w pełni świadomie, to intuicyjnie. Tym bardziej, jeśli ktoś jest wzrokowcem, czyli osoba, która bardzo dobrze przyswaja wiedzę poprzez przyglądanie się treściom. Ten sposób przekazywania wiedzy jest jednym z elementów, które stoją u podłoża jednego z najważniejszych elementów każdej pracowni, w której uczniowie będą zdobywać informacje o świecie. Mowa oczywiście o mapach ściennych.

Mapy w ujęciu biernym

Podstawową formą korzystania z mapy jest po prostu jej przyglądanie się. Mapy ścienne do szkół przygotowywane są w sposób, który bardzo szybko komunikuje informacje na nich zawarte i pozwala je kategoryzować niemal natychmiast. Odpowiednie informacje są kodowane poprzez kolory, kształty, odpowiednią skalę, zaznaczanie różnych informacji na mapie dodatkowo, czy też poprzez nanoszenie na nią różnych opisów. Mapa nie musi być nawet w centrum uwagi. Wystarczy, by uczeń na nią zerkał od czasu do czasu, kiedy omawiany jest jakiś temat i przypominał sobie coś lub poszerzał w ten sposób wiedzę.


Aktywne zdobywanie wiedzy

Znacznie bardziej oczywiście korzystna jest praca aktywna z mapami. Oznacza ona możliwość samodzielnego nanoszenia na nie różnych informacji, zaznaczania właściwości czy kreślenia zależności. Wykorzystywać można w tym celu mapy magnetyczne do szkół lub mapy korkowe oraz wiele innych rodzajów map umożliwiających interaktywną współpracę z nimi. Takie mapy mogą służyć również do przekazywania wiedzy dodatkowej, szybkiego sprawdzania faktów, których uczeń nie musi zapamiętywać, a nawet mogą posłużyć jako sprawdziany wiedzy. Warto zaznaczyć, że takie mapy są też bardzo estetyczne.

MAPY ŚCIENNE I MAGNETYCZNE

1 5

1 - 30 z 130

1 5

1 - 30 z 130