Koszyk:
0,00
Home › MEBLE SZKOLNE

Meble szkolne

To, czy szkolne biurko i krzesło są odpowiednie dla dzieci, jest co roku pytaniem wielu rodziców, kiedy wysyłają swoje dziecko po raz pierwszy do szkoły. Znaczenie właściwego wyboru mebli szkolnych nie jest przypadkowe, ponieważ miejsce do nauki musi spełniać wymagania techniczne, a także sanitarne, które zapewniają bezpieczeństwo zdrowia ucznia pod względem postawy, prawidłowego ukształtowania kręgosłupa i innych aspektów utrzymania zdrowia.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Meble szkolne powinny być bezpieczne. Oznacza to, że każdy pojedynczy meble powinien mieć swój certyfikat jakości. Duże znaczenie ma niezawodność mebli szkolnych. Nie jest tajemnicą, że dzieci próbują huśtać się na krześle, a biurka należy często przenosić podczas sprzątania lub specyfiki procesu uczenia się. Możesz kupić wyjątkowo piękne biurko i krzesło, które pękną za 2-3 miesiące. Najbardziej niezawodne są biurko i krzesło na metalowej ramie lub solidne drewniane meble. Ramy mogą służyć przez wiele lat, a jeśli konstrukcja biurka lub krzesła umożliwia bezproblemową wymianę uszkodzonych blatów, siedzeń lub oparć krzesła – to takie meble do szkoły przetrwają kilka pokoleń uczniów.

Wymiary i materiał

Zwykle dla jednego biurka szkolnego mają one wymiary 600 x 500/600 mm., W przypadku podwójnego 1200 x 500/600 mm., Dla uczniów klas podstawowych (1-4) konieczne jest zaokrąglenie rogów blatu o promieniu 30-50 mm., który ochroni dzieci przed możliwymi obrażeniami i siniaki, ponieważ w wieku 7-10 lat dzieci są bardzo ruchliwe. Teraz skupmy się na materiale, z którego wykonane są blaty. Może to być laminowana płyta wiórowa (płyta wiórowa), sklejka, MDF (płyta pilśniowa średniej gęstości). Najbardziej popularnym i ekonomicznym materiałem są blaty z płyty wiórowej o grubości 16 mm. Można je przecierać wilgotną gąbką, trudno pisać na nich długopisem szkolnym, co znacznie wydłuża ich żywotność.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kolor blatów powinien być jasny, obraz nie powinien odwracać uwagi ucznia, szczególnie dotyczy to klas podstawowych. Idealnie te wymagania spełnia kolor płyty wiórowej. W liceum dozwolone są ciemniejsze kolory. Rozważyć należy też łatwość montażu i wykonanie. Szczególną uwagę należy zwrócić na siedzisko i oparcie, które powinny być wykonane z giętej sklejki i pokryte przezroczystym lakierem. Czysto płaskie siedzenia, bez wyginania się pod nogami i oparcia bez zgięcia pleców, nie mogą być używane na szkolnych krzesłach. Siedzisko może mieć wgłębienie pośrodku, a oparcie powinno być zgięte w dwóch płaszczyznach w poziomie i w pionie, co zapewnia znaczne zmniejszenie ryzyka niewłaściwego rozwoju kręgosłupa i zapewnia prawidłową postawę ucznia.

Wybór mebli szkolnych według wysokości

Bardzo ważną rzeczą do rozważenia jest wybór biurka szkolnego i krzesła, w zależności od wzrostu dziecka. Biurko szkolne i krzesło mogą być wykonane dla konkretnej grupy wzrostu lub w zależności od wzrostu samego ucznia. Pomagają nam tutaj regulowane biurka i krzesła, które są do siebie dostosowane w zależności od grupy wzrostu. Zazwyczaj do klas podstawowych stosuje się biurka i krzesła szkolne, z możliwością regulacji dla 2-4 grup wzrostu. W przypadku klas starszych stosuje się biurka i krzesła z regulacją dla grup 3 - 6 urodzonym lub 4-6 - w zależności od modelu. Teraz określmy, jaka powinna być wysokość stołu i krzesła. Wysokość od podłogi do krzesła powinna być równa długości nóg dziecka od stopy do kolana. Głębokość siedziska powinna wynosić 50 centymetrów. Możemy samodzielnie zmierzyć wysokość blatu. Zmierz jego wysokość do klatki piersiowej - powinna to być wysokość stołu.


Ostatecznie w każdej klasie powinny się też znaleźć półki oraz szafki, w których zmieścimy wszelkie niezbędne akcesoria szkolne. Półki powinny być zawieszone na takiej wysokości, aby nie stanowić zagrożenia dla dzieci, a jednocześnie, aby mogły one bez trudu wyjść pożądaną rzecz. Szafki powinny być wykonane z drewna. Należy też uzyskać zapewnienie, że są one wytrzymałe i długo zachowują swoje fabryczne, pierwotne właściwości.
-----

MEBLE SZKOLNE

  • Nie znaleziono żadnych produktów