Telefon: 81  5255457
Koszyk:
0,00
Home CHEMIA › MODELE CHEMICZNE I DOMINA
Kategoria modele chemiczne dla szkół obejmuje trzy rodzaje produktów. Jeden to gotowe modele cząsteczek oraz zestawy do ich tworzenia. Drugi to gry wzorowane na dominie, pomagające utrwalić wiedzę o budowie cząsteczek i związków. Ostatnim są gry poświęcone różnym zagadnieniom chemicznym.

Modele chemiczne

Nauczyciele poszukujący modeli chemicznych dla szkół lub rodzice, którzy pragną rozwijać chemiczne zainteresowania dziecka, znajdą tutaj całą gamę zestawów. Pierwsza grupa to zestawy gotowe. Dostępne są modele chemiczne diamentu, glukozy, grafitu i innych związków i substancji. W ofercie są też zestawy do samodzielnego tworzenia modeli. Najprostsze z nich zawierają elementy odzwierciedlające podstawowe pierwiastki (węgiel, tlen, azot, wodór czy siarka oraz metale) oraz odpowiednie połączenia (wiązania) między nimi. W najbardziej zaawansowanych modelach znajdziemy większy wybór pierwiastków, a także szersze możliwości odzwierciedlania kształtów budowanych cząsteczek. Na uwagę zasługują także modele magnetyczne, które można wykorzystać do budowania związków chemicznych na tablicy.

Domino

Chemiczne gry domino mają 30 kostek i pakowane są w skrzynki z drewna bukowego. Każda kostka jest podzielona na dwa pola jak w klasycznym domino. Treść zawarta na kostkach zależeć będzie od tematu, któremu dana gra jest poświęcona. Dla przykładu, w zestawie pomagającym opanować kwasy i zasady czy węglowodory na każdej kostce znajduje się wzór chemiczny i nazwa związku. Zadaniem gracza jest ułożyć kostki tak, by do siebie pasowały. Gra wyposażona jest w kostkę z napisem „START”, od której zaczynamy układanie.

Chemiczne memory

Zestawy fiszek w kategorii chemiczne memory zostały dopasowane treścią do podstawy programowej dla szkoły podstawowej. Każdy z ośmiu zestawów tematycznych to 40 płytek zapakowanych w drewnianą skrzyneczkę. Połowa z nich to wzory czy nazwy zjawisk, druga – definicje i wyjaśnienia. Zadaniem gracza jest dopasowanie do siebie haseł i definicji lub wzorów i nazw (zależnie od tematu danego zestawu).

MODELE CHEMICZNE I DOMINA

1 3

1 - 30 z 72

1 3

1 - 30 z 72