Koszyk:
0,00
Home BIOLOGIA - MEDYCYNA › MODELE - ZOOLOGIA

Modele anatomiczne zwierząt

Wszystkie żyjące istoty stanowią jedną wielką rodzinę, mówiąc metaforycznie. Najbliżej spokrewnieni jesteśmy oczywiście ze zwierzętami. Czasami nasze pokrewieństwo nie jest bezpośrednio widoczne już na pierwszy rzut oka, ale studiowanie anatomii w sposób jednoznaczny pokazuje, jak bardzo nasze drogi ewolucyjne są podobne do siebie. W ofercie naszego sklepu internetowego postanowiliśmy umieścić modele anatomiczne zwierząt, dzięki którym możliwe jest omawianie konkretnej budowy zwierząt należących do różnych gatunków, rodzin, rzędów, gromad, a nawet podtypów. Nasze modele stanowią szeroki przekrój przez świat zwierząt i dają możliwość zaprezentowania praktycznego ogromnej ilości różnych tematów.

Szkielety, przekroje i modele

Zaprezentowane w naszym sklepie internetowym modele anatomiczne zwierząt można podzielić na kilka grup. Bardzo efektowną chociaż odrobinę mniej edukacyjną część oferty stanowią modele całych zwierząt, dzięki którym można omawiać ich powierzchowność bądź wykorzystać je jako elementy ozdoby sali.Ważną grupą wśród naszych modeli są elementy bardzo mocno powiększone. Omawianie komórki tylko za pomocą rysunków w książce na pewno nie będzie tak ekscytujące, jak możliwość rozebrania na części składowe modelu pantofelka. W podobny sposób można potraktować różnego rodzaju małe owady i inne zwierzęta czy rośliny.

Najważniejszą grupą modeli w naszym sklepie internetowym są szkielety oraz szkole kety wypełnione strukturami anatomicznymi, na przykład żaba posiadająca w brzuchu wszystkie (wyjmowane) organy. Za ich pomocą uczeń może spojrzeć do wnętrza zwierzęcia, które dobrze zna i zauważyć, jak bardzo wszystkie ssaki są do siebie podobne lub samodzielnie wyciągać wnioski odnośnie tego, jak różne struktury ewoluowały, by mogły powstać nowe gatunki. Proponowane szkielety mogą mieć charakter czysto poglądowy, dzięki czemu będą idealnym elementem nauki uczniów młodszych, jak również możliwe jest skorzystanie z pełnowymiarowych szkieletów zwierząt dużych, co jest propozycją dla przyszłych weterynarzy.

MODELE - ZOOLOGIA

1 2

1 - 30 z 54

1 2

1 - 30 z 54