Telefon: 81  5255457
Koszyk:
0,00
Home BIOLOGIA - MEDYCYNA › MODELE ANATOMICZNE CZŁOWIEKA

Anatomia może wydawać nam się nauką i wiedzą dość oczywistą. Chociaż raczej nie jesteśmy w stanie podać wszystkich elementów składowych czaszki, a układ śródstopia znamy bardziej jako ogólną zasadę funkcjonowania stopy, nie ma to większego znaczenia na co dzień. Kiedy jednak jesteśmy na etapie nauki, musimy poznawać wszystkie elementy budowy ludzkiego ciała na modelach odwzorowujących realną budowę ciała człowieka, dokładnych co do najmniejszego nawet detalu. Właśnie dlatego nasz sklep internetowy przygotował dla wszystkich nauczycieli biologii oraz powiązanych tematów  modele anatomiczne człowieka.

Modele ogólne i bardziej szczegółowe

Zaznajomienie się z anatomią było podstawą dla rozwoju realnej medycyny, czyli nauki o człowieku, która nie opierała się na humorach, złej krwi czy na działaniu złych duchów. Współczesną wiedzę zawdzięczamy w dużej mierze medykom, którzy ryzykując życiem, zgłębiali wiedzę o człowieku pomimo drastycznego i brutalnego sprzeciwu Kościoła Katolickiego. Pionierzy anatomii opierali się przede wszystkim na opisach oraz na szkicach, których jakość była zależna w wielkiej mierze od zdolności artystycznych eksperta. Dzisiaj mamy to szczęście, że możemy wykorzystywać modele komputerowe, które następnie przenoszone są do świata realnego w postaci modeli. Modele anatomiczne człowieka są w stanie w sposób idealny zaprezentować budowę wszystkich elementów naszego ciała. Do ich tworzenia wykorzystuje się tak zaawansowane techniki, jak chociażby rezonans magnetyczny.
Dostępne w naszym sklepie internetowym modele są przystosowane do konkretnych elementów, którymi zajmują się uczniowie na wszystkich etapach swojej edukacji. Oznacza to, że z naszych pomocy naukowych będzie można korzystać przy omawianiu ogólnej budowy szkieletu czy układu narządów wewnętrznych, jak również przy poznawaniu najbardziej szczegółowych elementów składowych czaszki czy przebiegu naczyń krwionośnych bądź włókien nerwowych. Swoich modeli doczekały się ponadto wszystkie narządy oraz układy.

MODELE ANATOMICZNE CZŁOWIEKA

1 ... 17

1 - 30 z 489

1 ... 17

1 - 30 z 489